Düğün Çekimi Ne zaman Yapılmalı

Düğün Çekimi Ne zaman Yapılmalı

 

Düğün için her şeyin mükemmel olmasını isteyen çiftlerin hazırlıklar için en çok takıldığı noktalardan biri, fotoğraflar için “düğün çekimi ne zaman yapılmalı” telaşıdır. Bunun için birçok profesyonel düğün fotoğrafçısının önerisi düğünden 3-4 gün önce yapılan düğün fotoğrafı çekimleridir.

Çekimlerin düğünden önce yapılmasının çiftler için büyük avantajları bulunmaktadır. Bunlara kısaca değinecek olursak;

Düğün çekiminin önce yapılmasın 7 avantajı

  1. Düğün çekimi fiyatları açısından hafta içi yapılan fotoğraf çekimleri daha uygun fiyatlara yapılmakta, bu da düğün masrafları açısından önemli bir kar sağlamaktadır.
  2. Kuaför masrafları nedeniyle düğün öncesi çekim size büyük avantaj sağlayacaktır. Özellikle gelin başı provasının olduğu güne denk getirmelisi, çiftleri ekstra masraftan kurtaracaktır. Ayrıca düğün günü yapılan uzun çekimler sonrası saçların ve makyajın bozulma olasılığı ortadan kalkacaktır.
  3. Gelin ve damat düğün mekanına yetişmesi kaygısı yaşamadan uzun uzun rahat bir şekilde çekimlere konsantre olabilecekler, yorgunlukları veya streslerini objektiflere yansıtmamış olacaktır.
  4. Özellikle dış çekimlerde zaman kısıtlaması ve uzaklık kaygısı olmadığı için, mekan seçimini daha geniş bir alana yayabileceklerdir.
  5. Düğün fotoğrafı dış çekimlerde olumsuz hava koşullarına maruz kalmadan hava şartlarının uygun olduğu bir gün seçebilecekleridir.
  6. Gelinliğin veya damatlığın kirlenmesi ya da kırışması durumunda düğünden önce tekrar temizletip, bakım yaptıracak zamanları bulunacaktır.
  7. Bir mekandan diğer mekana geçerken herhangi bir aksilik ya da trafik kaygısı yaşamayacaklarıdır.

Ayrıca düğün çekimi ne zaman yapılmalı konusunda aşağıdaki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

 

Fotoğraf çekimin düğün günü olmasının avantajları ve dezavantajları

Fotoğraf çekiminin düğünden sonra yapılmasının avantajları ve dezavantajları

 

 

Yazar Hakkında:


Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir