Düğün Fotoğrafçısı Ekipmanları

panel reklam 031Düğün Fotoğrafçısı Ekipmanları

Düğün fotoğrafçılığı yapmak isterseniz, bunu tek bir makine ile de yapabilirsiniz, bir çok ekipman kullanıp ortalamanın üzerinde fotoğraflarda meydana çıkartabilirsiniz.

Fotoğrafçılarda sürekli kendilerini ve kullandığı fotoğraf ekipmanlarını yenileyip, daha fazla müşteriye hitap edip aranılan bir fotoğrafçı olmak ister. Bunu gerçekleştirmek ise bir fotoğrafçının bazen yıllarını alabilir. Çünkü fotoğraf çekmek gerçekten de yılların tecrübe ve birikimleri ile güzelleşecek ve profesyonelleşecek bir iş dalıdır. Düğün Fotoğrafçısı Ekipmanları ile kendini her zaman bir bütün görür ve ekipmanları fotoğrafçı için çok değerlidir. Bu ekipmanları daha yakından tanıyalım…

Düğün Fotoğrafçısı Ekipmanları

Fotoğraf Makinesi: Bir düğün fotoğrafçısı olacaksanız, tam kare(full frame) bir makineniz olması gereklidir. Nikon tercih ediyorsanız eğer, D4, D3x, D800/D800E/D810, D700/710 full frame fotoğraf makinelerini önerebiliriz. Canon istiyorsanız da, 1Ds Mark III, EOS 5D Mark II ve EOS 5D Mark III tercih edebilirsiniz.

Yedek Fotoğraf Makinesi: Olası ütün kötü durumlara karşı mutlaka ama mutlaka yedek bir fotoğraf makinenizin olması gerekmektedir. Örneğin çekime giderken ya da orada makineniz düştü, çalındı. İşte bundan yedekli çalışmalısınız.

Lensler: Lens seçimleri genelde kişisel bir seçimdir. Alırken de diyafram açıklığı fazla olan lensleri tercih etmenizde fayda vardır.

Flaş: Flaş önerisi isterseniz de, bir çok düğün fotoğrafçısı ekipmanları arasında olan Yongnuo YN-560’ı uygun fiyatlı olduğu için seçebilirsiniz.

Difüzör ve Reflektör: İşinizi görecek olan 5-in-1 reflektörleri tercih edebilirsiniz.

Bu ana Düğün Fotoğrafçısı Ekipmanları dışında, hafıza kartları, tripod/monopod ve lens temizleyiciler olmazsa olmaz fotoğrafçı ekipmanlarıdır.

 

 

 

Yazar Hakkında:


Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir