Düğün Öncesi Fotoğraf Çekimi

Düğün Öncesi Fotoğraf Çekimi Nedir?

Son yıllarda birçok düğün organizasyonunda gördüğümüz, gelin ve damadın özel gün fotoğrafçıları tarafından çekilen, günlük kıyafetler ya da Retro diye tabir edilen eski tarz kıyafetlerle yapılan(kıyafet seçimi tamamen çiftlere kalmış) düğün öncesi alıştırma çekimleridir.

Düğün Öncesi Fotoğraf Çekiminin diğer yurt dışındaki önemli fotoğrafçılar tarafından kullanılan bir diğer adı da “Engagement Session” dur. Yani nişanlılık dönemi fotoğraf çekimi olarak ta bilinmektedir. Fakat ülkemizde nişan fotoğrafları, çiftlerin nişan kıyafetleriyle birlikte çekilen özel gün fotoğrafları olarak geçmektedir.

Düğün Öncesi Fotoğraf Çekiminin birçok avantajı vardır. Bunlardan en önemlisi, çiftleri kameraya alıştırmak ve düğün günü çekimlerinde onların zorluk yaşamamasını sağlamaktır. Diğer önemli ayrıntı ise, Düğün Fotoğrafçısı ile kaynaşmanızı ve birbirinizi yakından tanımasını sağlamasıdır. Düğün Fotoğrafçısı ve gelin damat ne kadar samimi olurlarsa, düğün çekimleri de bir o kadar kolay ve akıcı geçer. Çiftler de bu fotoğraf çekimlerinden sıkılmazlar. Düğün öncesi çekilen fotoğraflarınızı siz de isterseniz eğer, bir slayt ya da barkovizyon hazırlanacaksa o filmin içine de ilave ederler. Bu durum hem gelin ve damada hem de düğün salonunda bulunan konuklara keyifli dakikalar yaşatır. Düğün fotoğrafçınızın ve sizin istediğiniz pozları barındırdığı gibi, Düğün Öncesi Fotoğraf Çekimlerinin tamamı neredeyse dış mekanlarda yapılır. Özellikle yaz düğünlerinde yeşil alanlar Düğün Öncesi Fotoğraf Çekimi için en uygun yerlerdir.

Yazar Hakkında:


Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir