Düğünde Yaşanabilecek Aksilikler

Düğünde Yaşanabilecek Aksilikler

Belki de hayatınızda bir kere yaşayabileceğiniz o muhteşem gün için bütün hazırlıkları gözden defalarca geçirseniz dahi, yine de düğünde yaşanabilecek aksilikler olduğunu kesinlikle göz ardı etmeyin. Bunun için siz siz olun işinizi şansa bırakmayın, önceden mutlaka tedbirinizi alın. Peki düğünde ne gibi aksilikler çıkabilir ve siz bunlar için nasıl önlem almalısınız?

 

Düğünde Yaşanabilecek Aksilikler ve Çözümleri

 

  1. Gelin arabası, yolda arızalanırsa;

 

Düğün için gelin arabası kiralayacaksanız, mutlaka son bakımlarının yapılmış olmasına, evraklarında bir eksiklik olmamasına ve deposunun dolu olduğuna emin olun. Herhangi bir arıza karşı düğün mekanına ve fotoğraf dış çekimine, en az iki arabayla gidin. Yolda yaşanabilecek herhangi bir aksilik için yakınınızda ikinci bir arabanın olması size her zaman avantaj sağlayacaktır. Ayrıca bu aracı acil ihtiyaçlarınızın karşılanması için de kullanabilirsiniz.

  1. Saçınız bozulursa;

Özellikle fotoğraf çekimleri için erken yapılan gelin başı saçlarında, düğün zamanına kadar bozulmalar olabilmektedir. Bunun için en iyi çözüm; yanınıza çok sayıda tel toka ve saç fırçası almaktır.

  1. Makyajınız bozulursa ya da akarsa;

Yine düğün zamanından önce erken yapılan makyaj bozulabilmektedir. Bunun için en iyi çözüm ise mutlaka makyaj çantanızı yanınızda taşımaktır. Böylece gün boyu makyaj tazelemek kolay olacaktır.

  1. Kıyafetiniz sökülürse ya da kirlenirse;

Bunun için yanınızda leke çıkarıcı mendil ve siyah – beyaz iplikten oluşan mini dikiş seti taşımanız, akıllıca bir davranış olacaktır.

  1. Topuğunuz kırılırsa ya da ayakkabınız vurursa;

Gün boyu ayakta duracağınız için ayakkabınızın vurması olası bir problemdir. Bu nedenle ayakkabınızı düğün gününden birkaç hafta önce alabilir ve ayağınızın alışması için zaman zaman giyebilirsiniz. Eğer böyle bir ihtimaliniz yoksa yanınıza rahat ve şık yedek ayakkabı alabilirsiniz.

  1. Yağmur yağar ya da hava soğuk olursa;

Yanınıza hava şartları ne olursa olsun mutlaka bir şal almalısınız, dış mekan fotoğraf çekimlerinde ve açık hava düğünlerde bu şal sizin için hayat kurtarıcı olacaktır.

Ayrıca, düğünde yaşanabilecek aksilikler için yanınızda mutlaka kişisel bakım ürünlerinizi (diş fırçası, parfüm, ağız spreyi) yanınızda bulundurmalısınız. Düğün günü telaşıyla bu ayrıntılarla uğraşmanın sizi yoracağını düşünüyorsanız, güvendiğiniz birinden bu konuda destek olması için yanınızda olmasını rica edebilirsiniz.

 

 

 

Yazar Hakkında:


Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir