İç mekan düğün fotoğrafı nedir?

ic-mekan-dugun-pozlariİç mekan düğün fotoğrafı nedir?

İç mekan düğün fotoğrafı çekimi, kapalı alanda yani,  bir fotoğraf stüdyosunda ya da fotoğraf çekimine uygun olan kapalı yerlerde gerçekleşen fotoğraf çekimleridir.

İç mekan fotoğraf çekimi dediğimizde aklınıza sadece küçük bir stüdyo çekimi gelmesin. Son zamanlarda oldukça moda olan bazı kapalı mekanlar var. Bunlardan en çok tercih edilenleri, eski fabrikalar, eski evler ve otantik köy evleri oluyor. Bu tarz kapalı mekanlarda ise oldukça farklı ve değişik fotoğraflar meydana çıkıyor. Tabi ki bu tarz yerlerin seçimlerini de yine gelin ve damat yapıyor.

İç mekan fotoğraf çekiminin avantajları nelerdir?

İç mekan fotoğraf çekimlerinde, rüzgar, güneş ışığının ters etkileri, aniden yağan yağmur ya da etrafınızda dolaşan ve sizinle alakası olmayan insanların olmamasıdır. Bütün bu etkenlerin toplamı gerçekten memnun kalmayacağınız bir çekime sizi sürükleyebilir. Düğün Fotoğrafçısı İç Mekan çekimlerini yukarıda bahsettiğimiz etkenlerden dolayı genelde daha çok tercih eder. Örneğin karanlıksa ışık kullanarak ortamı aydınlatabilir. Ama çok güneşli bir havada sizin istediğiniz bazı fotoğrafları sunamaz. Aynı zamanda çok güneşli günlerde çiftler genelde güneşe bakamadığından gözleri fotoğraflarda daima kısık çıkar, ki bu durum hem Düğün Fotoğrafçısının hem de çiftlerin hoşuna gitmez.

İç Mekan Düğün Fotoğrafçısı olarak, sadece kendi stüdyolarında çalışanlarda vardır. Bu gibi fotoğrafçıları genelde, düğün fotoğrafları için fazla bütçe ayıramayan çiftler tercih eder. Ama aklınıza kötü fotoğraflar çıkacağı da gelmesin. Çünkü Düğün Fotoğrafçısı İç Mekan’da çekim yaptığı zaman gelin damadı ön planda tutan güzel fotoğraflar çekebilir.

Yazar Hakkında:


Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir